| Nama Produk | Magnet Keramik Ferit Permanen |
|---|---|
| Paket Transportasi | Karton dan Palet yang Disesuaikan |
| Spesifikasi | ISO/TS16949 |
| Merek dagang | Joint-Mag |
| Asal | Sichuan, Cina |
| Nama | Magnet Cincin Ferit |
|---|---|
| Paket Transportasi | Pallet Kayu Karton |
| Sertifikasi | RoHS, ISO9001 |
| Merek dagang | Jointmag |
| Jenis | Permanen |
| Cost | Low |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
| Corrosion Resistance | 3600 |
|---|---|
| Cost | Low |
| Remanence | High |
| Temperature Resistance | High |
| Flux Density | High |
| Kepadatan | 4.9 g/cm3 |
|---|---|
| Koersivitas Intrinsik | 240-280 KA/m |
| Ukuran | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| Toleransi | +/- 0,05 mm |
| Produk Energi Magnetik | 27-30 KJ/m3 |
| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |