| Max Working Temperature | Up To 200°C |
|---|---|
| Density | 4.8-5.2 G/cm3 |
| Transport Package | Acording To Your Requirments |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
|---|---|
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Suhu operasi maks | 250°C |
|---|---|
| Koersivitas | 235-275 KA/m |
| Kepadatan | 4,8-5,2G/cm3 |
| Nomor Model | Nomor Model Umum |
| Suhu kerja maks | Hingga 200 ° C. |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Feature | Strong Magnet |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Grade | JC-Y3939/JC-Y4041 |
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Suhu Curie | 450 ° C. |
|---|---|
| Keunggulan kompetitif | Tahan suhu tinggi |
| Kepadatan | 4.9 g/cm3 |
| Arah Magnetisasi | Aksial |
| Ukuran | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| Asal | Sichuan, Tiongkok (Daratan), |
|---|---|
| Koersivitas Intrinsik | 240-280 KA/m |
| Standar | ISO9001/ROHS/ |
| Produk Energi Magnetik | 27-30 KJ/m3 |
| Aplikasi | Motor, Speaker, Pemisah Magnetik |
| Merek dagang | Bersama-Mag |
|---|---|
| Nomor Model | Nomor Model Umum |
| Aplikasi | Motor, Speaker, Sensor, Pemisah Magnetik, dll. |
| Suhu operasi maks | 250°C |
| Suhu kerja | 250 ℃ |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Suhu kerja | 250 ℃ |
|---|---|
| Paket Transportasi | Sesuai dengan Kebutuhan Anda |
| Kepadatan | 4,8-5,2G/cm3 |
| Nomor Model | Nomor Model Umum |
| Dimensi | Seperti yang disesuaikan |